Forte Blockchain Oyun Sistemi, Geliştiricilere Ripple’dan 100 Milyon Dolarlık Finansman Sağladı

13.03.2019
30
A+
A-
Forte Blockchain Oyun Sistemi, Geliştiricilere Ripple’dan 100 Milyon Dolarlık Finansman Sağladı

Ripple’ın Xpring’i yakın zamanda bugün yeni bir ortaklık ilan etti. Blockchain şirketi, bir blockchain oyun platformu olan Forte ile ilişkisine başlayacak. Anlaşmanın bir parçası olarak, Ripple, Forte için bir yatırım olarak toplam 100 milyon dolar sağlayacak.

The Block Crypto tarafından bildirildiği gibi, Forte çok genç bir başlangıçtır. Şirket Şubat ayında kuruldu ve şu anda mobil oyunlarda çalışan ve geçmişte şirket Kabam’ı destekleyen Kevin Chou tarafından yönetiliyor.

Liderlikteki diğer önemli insanlar arasında Brett Seyler (eski Birlik GM ve GarageGames çalışanı), Kent Wakeford (eski Kabam personeli), Weiwei Geng ve teknoloji risk sermayesi fonu Mahesh Vellanki bulunmaktadır.

Ortaklık duyurusu sırasında Chou medyaya, oyun mikro işlem endüstrisinin zaman içinde olgunlaştığını ve konsolide ettiğini ve bu nedenle sektörün yenilik yapmayı bıraktığını ve durgunlaştığını söyledi.

Şimdi, fikir bu sektörde bir kez daha yenilik yapmak için blockchain teknolojisini kullanmak. Chou’ya göre, blok zincir teknolojisi ideal olacak çünkü çok ilginç ve sektör için çok önemli fırsatlar ve büyüme vektörleri sağlayabilir.

Seyler, blok zincirinin yeniliklerin kilidini açma potansiyeline sahip olduğunu ve oyun oynamanın 140 milyar dolarlık küresel bir endüstri olduğunu doğruladı, bu nedenle özellikle mikro dönüşümlerin yapılma şeklini artırarak yaşanabilecek birçok potansiyel var. Blockchain teknolojisi ile bu işlemlerin maliyetleri de daha ucuz olabilir ve bu da tüm işlemi iyileştirir.
Forte ve Ripple Arasındaki Ortaklık

Ripple’in ortaklıkta iki zorunluluğu var: şu ana kadar bahsettiğimiz 100 milyon ABD Doları değerindeki harekat işlemlerini finanse edecek ve fonu yönetecek ve blok zinciri platformunu oluşturmada ana firma olacak Forte ile birlikte ürünün yaratılmasına yardımcı olacak oyun için.

kriptopara