XRP Destekli Blockchain Projesi Forte: Geliştiriciler XRP’yi Oyun Alanına Getirmek İstiyor

26.03.2019
23
A+
A-
XRP Destekli Blockchain Projesi Forte: Geliştiriciler XRP’yi Oyun Alanına Getirmek İstiyor

Blockchain başlangıcı Forte, XRP ve bu dijital varlığın oyun endüstrisine getirebileceği faydalar konusunda kendinden emin görünüyor. Birkaç hafta önce, Forte ve Ripple, XRP’yi ana oyunculara bağlamak amacıyla 100 milyon dolarlık bir fon yarattı.


Oyun Endüstrisi için Dijital Bir Varlık

Oyun endüstrisinde bir devrim yaratabilmek için başlatılan birçok farklı İlk Para Teklifi (ICO) bulunmaktadır. Bununla birlikte, Forte, sektöre hızlı ve yerleşik bir sanal para getirmeyi amaçlamaktadır.

Modern Consensus ile ortak kurucusu ve Forte COO’su Kent Wakeford ile yaptığı röportajda, 40’tan fazla geliştiriciyle XRP’yi ödeme para birimi olarak kullanma olasılığını tartıştıklarını söyledi.

Bu konuda bahsetti:

    “Tepki güçlü oldu. Bu bizim için inanılmaz derecede başarılı bir GDC oldu. 40’ı aşkın oyun geliştiricisiyle tanıştık ve 100 milyon dolarlık fonu dağıtmak için aktif olarak görüşüyoruz. Mevcut öğelerle ve mevcut öğelerle ve 50.000’in üzerinde kayıtlı kullanıcısı olan mevcut kitlelere bakıyoruz. ”

Wakeford, platformlarının fungen olmayan jetonlar (NFT’ler) satın almak ve XRP dijital varlığını işlemlerin yerine getirilmesi amacıyla kullanmak için yaratıldığını açıklar. Dahası, farklı defterleri bağlamak ve aralarındaki ödemeleri yönlendirmek için tasarlanmış Interledger Protokolü ile de çalışıyorlar.

COO, Ripple ile ortak olmalarına rağmen, diğer platformların yanı sıra, Ethereum (ETH), EOS veya Tron (TRX) dahil olmak üzere uygulamalar ve çözümler oluşturmak için kullanılan birinci seviye protokollere tanık olduklarını açıklıyor. Amaç, yan teknolojiyi inşa etmek ve bu oyunların taşınabilirliğine olanak sağlamaktır.

Aynı zamanda, tüketicinin farklı “çemberlerden” geçmesini istemediklerinden blok zincirini arka planda kesintisiz yapmak istediklerinden bahsetti. Blockchain platformları ile ilgili temel sorunlardan biri de, olmadıkları gerçeği.

kriptopara