David Schwartz, Ripple’ın XRP Ledger ve Bitcoin’in İş Kanıtı’nın Farkını Gösteriyor

25.03.2019
116
A+
A-
David Schwartz, Ripple’ın XRP Ledger ve Bitcoin’in İş Kanıtı’nın Farkını Gösteriyor

Ripple CTO’su David Schwartz kısa süre önce Austin’deki Teksas Üniversitesi McCombs İşletme Fakültesi’nden Haber ve Araştırma Ekibi ile konuştu ve burada kripto ekosistemi hakkında çok çeşitli konular hakkında röportaj yaptı. Öne çıkanlardan biri, XRP Ledger’in fikir birliği ve İş Kanıtı [PoW] protokolleriydi.

PoW / PoS, işlemleri doğrulamak ve kazançların kilidini açmak için karmaları hesaplamaya dayanır ve bu blokajlara daha fazla katılımcı katılır, toplu olarak işlem sürelerini kısaltmak için gereken hashp gücünü sağlar, daha fazla elektrik kullanılır.

XRP defteri PoW ya da PoS’a değil, Consensus’a güveniyor ve bu da iki harcamayı bağışık kılıyor. Bu yüzden ademi merkeziyetçilik yalnızca yönetişimi ortadan kaldırma amacına hizmet eder. Ayrıca, çok daha az elektrik kullanma avantajına sahiptir.

Tüm katılımcıların ödülleri almak istediği için bir PoW / PoS ağı rekabetçi olacak şekilde oluşturulmuştur. Bir uzlaşma ağında, katılımcı rekabeti mevcut değildir ve katılmak için teşvik güvenilir bir sistemdir. David dedi ki:

   “Belirli bir bloğu mayın yapan madenci, o bloktaki her işlemi seçer, böylece bunlar bir an diktatördür ve tamamen ilgileniyorlar, size yardım etmeye çalışmıyorlar, çalışıyorlar” kendilerine yardım etmek için. Böylece defteri baştan beri çok paralı bir defter olarak inşa ettik ve bence eşler arası kredi ve insanlara borç verdik ve bence bu muhtemelen XRP’nin fikir birliği mekanizması ile Bitcoin’in kanıtları arasındaki en önemli fark olduğunu düşünüyorum.”

Konsensus’un ilk kısmı, yaklaşmakta olan deftere hangi işlemlerin dahil edileceği konusunda hemfikir. Konsensüsün ikinci kısmı doğrulamadır.

Her bir validatör, işlemleri bağımsız bir şekilde onaylar, böylece defterin tanımlayıcı bir karması elde edilir. Bu karma, validatör arasındaki sonuçları karşılaştırmak için kullanılır ve fikir birliği sağlandığında, defterin “kazanan” sürümü kullanılır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.