Lüksemburg’un LPEA Birliği, XRP’nin Bitcoin Gibi Bir Ödeme Simgesi Olduğunu Söyledi

07.04.2019
35
A+
A-
Lüksemburg’un LPEA Birliği, XRP’nin Bitcoin Gibi Bir Ödeme Simgesi Olduğunu Söyledi

XRP Arcade tarafından yayınlanan bir rapora göre, Lüksemburg Özel Sermaye ve Girişim Sermayesi Birliği (LPEA), XRP’nin Bitcoin (BTC) gibi bir ödeme tokeni olduğunu bildirdi. XRP, sınır ötesi işlemleri gerçekleştirmek ve belirli mali koridorlardaki likiditesini arttırmak için Ripple tarafından kullanılan dijital varlıktır.


LPEA Derneği XRP A Ödeme Simgesini Düşünüyor

LPEA, ülkedeki yatırım çerçevesinin geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynayan özel sermaye ve risk sermayesi profesyonellerinin temsilci bir organıdır. Şu anda, Lüksemburg’da faaliyet gösterecek esnek ve güvenli bir yargı yetkisi sağlayan bir vergi rejimi vardır.

Birkaç gün önce, LPEA Genç PE Liderleri Yasal çalışma grubu, güvenlik belirteçlerini ve yasal yönlerini tartışan bir bildiri yayınladı. Dünyada, bu dijital varlıkların ve piyasadaki etkilerinin daha iyi nasıl düzenleneceğini anlamaya çalışan farklı yargı bölgeleri var. Bu yazının temel amacı, belirteçlerin olası bir sınıflandırmasını ve İlk Para Teklifleri (ICO’lar) ile ilgili yasal sorunları önermektir.

Bildiriye göre, üç farklı belirteç türü vardır: Ödeme belirteçleri, Varlık belirteçleri ve Yardımcı belirteçler.

Ödeme belirteçleri, mal ve hizmet alımı için ödemeleri gerçekleştirmek üzere oluşturulmuş sanal para birimleridir. Aynı zamanda, ödeme belirteçleri değer veya para aktarmak için kullanılabilir ve belirli bir varlık veya hizmetle ilgili değildir. Makalenin verdiği örnekler XRP ve Bitcoin’dir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.